Banyo Tadilatı

BANYO TADİLATI İŞLERİ

Eve yorgun gelindiğinde, ruhu deşarj etmek ve suyun huzur verici etkisi ile temizlenmek için direkt banyo alanları kullanılır. Bu nedenle evlerin dinlendirici ve arındırıcı mekanı olan banyo, tamamen kullanışlı ve özenli şekilde dekore edilmelidir. Genel olarak yeni bir eve taşınıldığında ya da tamamen yeni bir ev satın alındığında banyo dekorasyonu kişiye hitap etmeyebilir. Böyle durumlarda yenileme ve dekore etme işlemleri için banyo tadilatı yapılmalıdır.

Eğer banyonuzu yenilemek ve yeniden dekorasyonunu değiştirmek isterseniz, ilk önce banyonuzun boyutlarını hesaplamalı ve isteklerinizi net olarak belirlemelisiniz. Genel çerçevede banyo tadilat işleri zemin döşemeleri, tesisatların yenilenmesi, duvar kaplamalarının değişmesi, banyo mobilyaları, küvet, duşa kabin gibi unsurların değişimi ile yapılmaktadır. Daha sonra banyo tadilatı için konsept belirleme yoluna gidilmelidir. Örneğin, modern tarzda bir banyo ile vintage tasarlanmış bir banyo tadilatı aynı işlemleri kapsamayacaktır.

Banyo tadilatı için ne istediğiniz karar verdiyseniz, kendi tasarımınızı uygularken uzman bir firma ile çalışmalısınız. İşinizi şansa bırakmamak için en kaliteli malzemeler ve usta bir ekip ile çalışan firma, hayallerinizin çok daha ötesinde bir banyoyu size sunabilir. Göz alıcı bir banyo için seçilen malzemeler de önemlidir. Bu malzemelerin başında gelen çeşitler ve özellikleri şu şekildedir:

Banyo Dolapları

Banyoları iç mekanda ferah bir hale getiren en önemli etmen banyo dolabıdır. Banyonun gün ışığı alıp almadığı ile aydınlatması gibi kriterler, banyo dolabı seçimi açısından önemlidir. Doğal gün ışığı almayan banyolar için ferah iç mekanlar oluşturmak adına daha açık renklerde dolaplar tercih edilmelidir. Yine lavabo tezgahı, halı ile diğer mobilyalar da banyo tadilat işlerinin bir parçası olduğu için diğer ögeler ile uyum içinde olmalıdır. Renk ve doku bütünlüğüne dikkat edildiğinde uzman bir ekip sayesinde iç açıcı banyolar elde edilebilir.

Banyo Fayansları

Banyo tadilat işleri zaman ve emek isteyen bir süreç olduğu için malzeme seçiminde en kaliteli ve en pratik seçimlerin yapılması önemlidir. Bir banyonun kusursuz görünmesi için gereken malzemelerden biri de fayans seçimidir. Zemin ve duvarlarda kullanılacak olan fayanslar için renk seçimi yaparken, banyo dolabı ve klozet yerleşimi gibi unsurlar bir bütün olarak ele alınmalıdır. Banyo fayans seçiminde size yardımcı olabilecek firmamız, ilham verecek modern banyo dekorasyon fikirleri konusunda da her daim sizin yanınızdadır.

Banyo Duvar Kaplamaları

Son dönemde banyo tadilat işi yapılırken, fayans seçimi yapmak istemeyen kişiler banyo duvar kaplamalarına yönelmişlerdir. Özellikle tuğla desenine sahip olan duvar kaplama malzemeleri ciddi oranda fiyat avantajı da sağlar. Estetik açıdan kusursuz bir görünüm sunan duvar kaplamaları banyo içerisinde sıra dışı ve göze hitap eden bir ambiyans yaratacaktır. Farklı renk seçeneklerinde tercih edilecek kontrast duvar kaplamaları ile en sıradan banyolar dahi estetik bir mekan haline gelebilir. Herkesin hayranlığını kazanacağınız modern duvar kaplamaları için firmamız daima size fikir vermeye hazırdır.

Diğer Ekonomik Banyo Tasarımları

Banyo tadilatı yapılırken, hem estetik açıdan kusursuz bir dekorasyona sahip olmak hem de maliyeti azaltmak adına pek çok farklı tasarım yapılabilir. Banyo içerisinde kullanılacak olan endüstriyel tasarım malzemeleri yerine, dekoratör ruhu ön plana çıkaracak olan ahşap lavabo tezgahı seçimleri de farklı dekoratif fikirler arasında yer alabilir. Su geçirmeyen ve küçük banyolar için son derece şık bir görünüm sunan yeni trend dekoratif ürünler de tercih edilebilir.

Banyonuzu yeniden tasarlama konusunda uzman bir firma arıyorsanız, Ada Tesisat ve Dekorasyon daima sizlere hem banyo tadilatı hem de dekorasyon fikirleri verme konusunda uzman ekibi ile hazırdır. Tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek!

 

Banyo Tadilatı

Whatsapp Destek

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?