Mutfak Tadilatı

MUTFAK TADİLAT İŞLERİ

Ev içinde belki de en fazla zaman geçirilen yer mutfaklardır. Özellikle ev hanımlarının yemek yapmak, dinlenmek, çay-kahve içmek gibi zaman geçirdiği yer olan mutfaklar, konforlu tasarımı hak  eden yerler arasındadır. Hem dekor olarak görselliğe hitap etmesi, hem de kullanım kolaylığı bakımından rahat olması gerekir. Son dönemde tasarım açısından modern çizgiler ile bezeli mutfaklar, sağlam ve dekoratif tadilat seçenekleri ile çok daha rahat alanlar sunmaktadır.

Mutfak tadilatları yapılırken, tercih edilen seramik ve fayansların modeli, mutfak dolaplarının tasarımı ve rengi, kalitesi, elektrik ve su tesisatlarının mutfak yapısına olan uygunluğu gibi pek çok kriter göz önünde bulundurulur. Yine mutfağın boyutuna göre aydınlatma yeterliliği şık dekorasyonlar ile detaylandırılmaya çalışılır. Elbette mutfak tadilat işleri diğer odalar ile uyumlu tarzda ilerlese de, bir evin mutfağı yaşam alanlarının en önemlisi olduğu için çok daha hassas ve titiz çalışılır. Bu nedenle diğer alanlardan aha modern ve şık olmalıdır.

Mutfak Tadilat İşlerinin Detayları

Mutfakların kullanışlı, şık, sağlam ve kaliteli olması gerekir. Bu 4 temel özelliğe sahip tadilat işlerinin aynı alanda uygulanması oldukça zordur. Hem alanında uzman ekip, hem de en kaliteli ekipmanlar kullanılmalıdır. Yine tasarım ve proje konusunda çalışan ekibin tecrübeli ve bilgi sahibi olması gerekir. Yeni bir mutfağı sıfırdan tadil etmek, eskisini söküp yenilemekten çok daha zor ve emek isteyen bir iştir.

Mutfak tadilatı işleri yapılırken, yeni dekore edilecek olan mutfağın en kullanışlı şekilde dizayn edilmesi gerekir. Tasarımı ve konforu açısından en önemli unsur tabii ki mutfak dolabının konumlandırılmasıdır. Mutfak dolabının sahip olduğu raflar ve çekmecelerin sayısı ile yerleri, diğer dolaplara uygun olmalıdır. Örneğin, bulaşık makinesinin konulacağı alanında dolap içerisindeki konumu, ankastrenin doğru alana yerleştirilmesi, mutfak mermerinin konumu, kalitesi, rengi ve şekli, tezgah ile fayansın şıklığı ve uyumu çok önemlidir.

Aynı şekilde mutfak dolabının kapak ve renk kalitesi, görsel açıdan göze hitap etmesi, kapak fren sistemlerinin modernliği ve sağlamlığı, mutfak zemin döşemesinin dolap ve duvar rengi ile uyumu gibi özellikler de mutfak tadilat işleri arasında önem taşıyan unsurlardır. Tabii ki temizlik konusu da atlanmamalı, rahat kullanım ve dolapların temizlenmesi de göz önünde tutulmalıdır.

Mutfak tadilat işleri yapılırken, önemle üzerinde durulacak olan konu, elektrik ve su tesisat döşemelerinin doğru şekilde konumlandırılmasıdır. Kullanışlı ve konforlu şekilde yapılan tesisat işleri, her türlü ihtiyaca cevap verecek kapasitede olmalıdır.

Mutfak Tadilatında Değerlendirme

Mutfak tadilatı yaptırmak isteyen müşterilerimiz, öncelikle tadilat gerektiren yerleri belirlemelidir. İstenirse firmamızdan gelen uzman ekibimiz de mutfağı değerlendirebilir ve müşterimizin ihtiyaçları doğrultusunda ortak fikirlere varabilir. Bu doğrultuda genel olarak 15 ila 30 metre kare alanında değişen bir mutfak için yapılacak olan tadilat işlemleri şu şekilde değişmektedir:

- Duvar kağıtlarının ya da duvar boyasının yenilenmesi,

- Tavan restorasyonu ve boyasının değişmesi,

- Alçı tavan yapılması,

- Taban döşemesinin değişmesi (taban fayanslarının yenilenmesi),

- Duvar fayanslarının yenilenmesi,

- Elektrik ve su hattının iyileştirilmesi / yenilenmesi,

- Tüm mutfak dolaplarının sıfırlanması,

- Yeni elektrik ve su çıkışlarının eklenmesi.

Mutfak tadilat işleri, titizlikle yapılması gereken işlerdendir. Tadilatta hata yapılması, sonraki zamanlarda çok daha büyük problemlere neden olabilir. Bu nedenle alanında uzman bir ekip ve ustalar ile çalışılması gerekir. "Hata, hatayı oluşturur" gerçeği dekorasyonun her dalında olduğu gibi mutfaklar için de kaçınılmazdır. Firmamız, uzun yıllardır sahip olduğu deneyim ile hayal ettiğiniz gibi bir mutfağı size teslim etmek için en iyi ekip ve ekipman ile çalışmaktadır.

Mutfak Tadilatı

Whatsapp Destek

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?